Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Elementy te służą do rozpraszania fal dźwiękowych. Odpowiednie ich umiejscowienie w pomieszczeniu zapewni czysty i naturalny dźwięk. Ze względu na swój uniwersalny charakter mogą być stosowane zarówno w mieszkaniach, jak i w studiach nagrań. Dyfuzory akustyczne zbudowane są z płyty i odpowiednio gęstej pianki. Front jest perforowany. Zapewnia to absorpcję i rozprzestrzenianie się muzyki oraz głosu. Sprawdzają się w słabo umeblowanych pokojach. Zwłaszcza tych, które zaadaptowane są na potrzeby kina domowego.

Brak szaf i obrazów wpływa negatywnie na odbiór dźwięku. Powstaje efekt lustrzany. Zwielokrotnienie fal dźwiękowych zakłóca jakość barwy i tonów. Za pomocą dyfuzora akustycznego zredukujesz pogłos i echo. Powinien być zamontowany w odległości co najmniej jednego metra od słuchacza. Jeśli chodzi o lokalizację, to zalecana jest tylna ściana, sufit i ściany boczne. Dekoracyjny wygląd sprawi, że dyfuzor doskonale wpasuje się w każdą aranżację. Jeśli dbasz o jakość akustyki, to sprawdź naszą ofertę.

Dlaczego dobra akustyka jest tak istotna?

Człowiek podświadomie ocenia jakość akustyczną pomieszczenia. Z pewnością niejedna osoba spędzała swój wolny czas np. w mocno zatłoczonej kawiarni. W wielu nowoczesnych lokalach gastronomicznych stosuje się tzw. twarde elementy wykończeniowe. Ceramika na podłodze i kamienne ozdoby na ścianach tworzą powłokę idealnie odbijającą fale dźwiękowe. Jeśli pomieszczenie jest zatłoczone, robi się w nim nieprzyjemnie głośno. Długotrwałe przebywanie w nim męczy mózg i negatywnie wpływa na samopoczucie.

Specjalna konstrukcja dyfuzorów akustycznych ma zniwelować to zjawisko. Największym problemem są fale o niskiej częstotliwości, czyli basy. Jeden dźwięk odbijający się od różnych powierzchni może docierać do człowieka kilkukrotnie, z różnym opóźnieniem. Jeśli problem dotyczy wspomnianych wyżej lokali usługowych lub biur czy pomieszczeń konferencyjnych, utrudnia komunikację i na dłuższy czas męczy. Dyfuzory akustyczne polepszają jednak również odsłuch nagrań. Dźwięk jest czysty i wyraźny, co docenią nie tylko specjaliści zatrudnieni w studiach nagraniowych, ale także osoby prywatne, często słuchające muzyki w swoich domach.

Najlepsze na rynku dyfuzory akustyczne

Nasza oferta obejmuje swym zasięgiem wyłącznie najwyższej jakości produkty tego typu o szerokim zastosowaniu. Panele akustyczne do tłumienia niekorzystnych fal dźwiękowych można używać między innymi w:

  • biurach i pomieszczeniach konferencyjnych,
  • lokalach usługowych oraz gastronomicznych,
  • studiach nagraniowych,
  • zakładach przemysłowych,
  • prywatnych domach i mieszkaniach.

Szeroki wybór paneli akustycznych umożliwia ich idealne dopasowanie do konkretnych potrzeb. Zróżnicowane parametry techniczne to jednak nie wszystko. Dyfuzory dostępne są także w różnych formach i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również jako ciekawa dekoracja pomieszczenia. Wysoka jakość zawsze idzie u nas w parze z konkurencyjnymi cenami – zapraszamy do składania zamówień, jak i do kontaktu. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, z przyjemnością podpowiemy i pomożemy w dokonaniu trafnego wyboru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl