Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Zapewnienie odpowiedniej jakości dźwięku można uzyskać za pomocą specjalnych systemów. Są one projektowane z użyciem różnych materiałów. Doskonałym przykładem są panele akustyczne z wełny mineralnej. Należy ona do grupy absorberów inaczej zwanych pochłaniaczami. Ma porowatą strukturę, która jest dźwiękochłonna. W zależności od grubości panela akustycznego można uzyskać zamierzony efekt.

Stosując wełnę mineralną o grubości powyżej 10 cm, można resorbować niskie częstotliwości rzędu 500 Hz. Natomiast w przypadku wysokich pasm wystarczy 5 cm. Na panelach można montować płyty drewniane z odpowiednim wzorem dla zwiększenia ich skuteczności poprzez dodatkowe rozproszenie dźwięku. Każdy sprzedawany panel akustyczny tego typu osadzony jest na sztywnej ramie. Powinien być montowany na ścianach i w narożnikach pomieszczeń. Dodatkowo zabezpieczyliśmy powierzchnię panela materiałem, który chroni otoczenie przed pyleniem. Kolor tkaniny można dobrać do aranżacji wnętrza. Na stronie dostępny jest ułatwiający to zadanie wzornik.

Najlepsza wełna mineralna do zastosowań akustycznych

To, co mocno wyróżnia nasze produkty na rynku, to zastosowanie wysokiej jakości wełny mineralnej o wyjątkowych właściwościach akustycznych. Panele pokryte zostały materiałem Isover PT-80, który jest polecany i jednocześnie najbardziej pożądany przez specjalistów z branży muzycznej. Dzięki imponującej gęstości na poziomie 80 kg/m3 doskonale pochłania różne częstotliwości. Dźwięk jest wygładzony i pozbawiony tzw. „dudnienia”, co poprawia jego jakość i chroni przed niekorzystnymi pogłosami.

Kolejną zaletą jest prostota montażu. Wypełnienie pomieszczenia panelami akustycznymi z wełny mineralnej zajmuje dosłownie chwilę. Produkty sprzedajemy w formie gotowej do instalacji, czyli w solidnej ramie zapewniającej odpowiednią sztywność. Co ważne, nasze produkty dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki temu ich dopasowanie do stylistyki konkretnego wnętrza nie stanowi żadnego problemu.

Panele akustyczne z wełny mineralnej – bezpieczeństwo użytkowania

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób może obawiać się zastosowania tego materiału w pomieszczeniu. Wełna mineralna ma tendencję do pylenia, które jest niekorzystne dla zdrowia człowieka. Nasze panele akustyczne są jednak profesjonalnie zabezpieczone przed tym problemem. Każdy z nich jest pokryty specjalnym, przeźroczystym materiałem uniemożliwiającym pylenie. Dzięki temu wybór naszych produktów to gwarancja uzyskania najwyższej jakości dźwięku w pomieszczeniu i jednocześnie bezpieczeństwa pracy.

Tym samym znajdują one szerokie zastosowanie między innymi w studiach odsłuchu lub nagrań, w pomieszczeniach konferencyjnych i biurowych, w prywatnych domach, a nawet na terenie zakładów przemysłowych. Jesteśmy specjalistami w swojej branży i dlatego zawsze proponujemy produkty najwyższej jakości. Pomimo zastosowania najlepszej wełny mineralnej Isover PT-80, panele można u nas zamówić w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do składania zamówień – w razie dodatkowych pytań zawsze służymy swoim profesjonalnym wsparciem technicznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl